2017 YAIAA High School Football Schedule

Football Generic Web

All games begin at 7 p.m., unless otherwise noted

“Week Zero”

August 25

West York at Governor Mifflin

Fairfield at Marian Catholic

Week 1

September 1

Central York at West York

Dallastown at Hempfield

Bermudian Springs at New Oxford

Northeastern at Daniel Boone

Red Lion at Waynesboro

South Western at Gettysburg

Spring Grove at Hershey

Reading at William Penn

Shippensburg at Dover

Lampeter-Strasburg at Eastern York

Kennard-Dale at Pequea Valley

Northern York at Susquehannock

York Suburban at York Catholic

Annville-Cleona at Biglerville

Trinity at Delone Catholic

St. Joseph’s Academy at Fairfield

Hanover at James Buchanan

Littlestown at Boiling Springs

September 2

Harford Tech (Md.) at York County Tech, 1 p.m.

Week 2

September 8

Central York at Cumberland Valley

West York at Dallastown

Gettysburg at New Oxford

York Suburban at Northeastern

Daniel Boone at Red Lion

Manheim Township at South Western

Mechanicsburg at Spring Grove

William Penn at JP McCaskey

Steelton-Highspire at Dover

York County Tech at Eastern York

Kennard-Dale at Hanover

Susquehannock at York Catholic

Biglerville at Big Spring

Bermudian Springs at Boiling Springs

Delone Catholic at Columbia

James Buchanan at Fairfield

Littlestown at Hamburg

Week 3

September 15

Hempfield at Central York

Dallastown at Penn Manor

New Oxford at Delone Catholic

Solanco at Northeastern

Red Lion at Chambersburg

Carlisle at South Western

Spring Grove at Garden Spot

Cedar Cliff at William Penn

Dover at Red Land

Eastern York at Littlestown

Waynesboro at Gettysburg

Biglerville at Susquehannock

Manheim Central at West York

Columbia at York Suburban

Shippensburg at Bermudian Springs

Hanover at Annville-Cleona

York Catholic at Berks Catholic

September 16

Kennard-Dale at York County Tech, 1 p.m.

Week 4

September 22

Division I

Northeastern at Central York

Spring Grove at Dallastown

South Western at New Oxford

William Penn at Red Lion

Division II

Dover at Gettysburg

West York at Eastern York

York Suburban at Kennard-Dale

Division III

Fairfield at Biglerville

Hanover at Bermudian Springs

Delone Catholic at York Catholic

York County Tech at Littlestown

Non-League

Susquehannock at Twin Valley

Week 5

September 29

Division I

Central York at South Western

Dallastown at William Penn

New Oxford at Spring Grove

Red Lion at Northeastern

Division II

Eastern York at Dover

Gettysburg at Susquehannock

Kennard-Dale at West York

Division III

Bermudian Springs at Fairfield

Littlestown at Delone Catholic

York Catholic at Hanover

Non-League

Northern Lebanon at York Suburban

September 30

Division III

Biglerville at York County Tech, 1 p.m.

Week 6

October 6

Division I

New Oxford at Central York

Northeastern at Dallastown

New Oxford at Central York

South Western at Red Lion

William Penn at Spring Grove

Division II

Dover at Kennard-Dale

Gettysburg at Eastern York

Susquehannock at York Suburban

Division III

Delone Catholic at Biglerville

York County Tech at Bermudian Springs

Fairfield at Hanover

York Catholic at Littlestown

Week 7

October 13

Division I

Spring Grove at Central York

Dallastown at South Western

Red Lion at New Oxford

William Penn at Northeastern

Division II

Susquehannock at Eastern York

Kennard-Dale at Gettysburg

York Suburban at West York

Division III

Biglerville at York Catholic

Bermudian Springs at Delone Catholic

Hanover at Littlestown

Non-League

Conrad Weiser at Dover

October 14

Division III

Fairfield at York County Tech, 10 a.m.

Week 8

October 20

Division I

Central York at Red Lion

New Oxford at Dallastown

Northeastern at Spring Grove

South Western at William Penn

Division II

Dover at York Suburban

Eastern York at Kennard-Dale

West York at Susquehannock

Division III

Littlestown at Biglerville

York Catholic at Bermudian Springs

Delone Catholic at Fairfield

York County Tech at Hanover

Non-League

Gettysburg at Conrad Weiser

Week 9

October 27

Division I

Dallastown at Central York

William Penn at New Oxford

Northeastern at South Western

Spring Grove at Red Lion

Division II

West York at Dover

York Suburban at Gettysburg

Susquehannock at Kennard-Dale

Division III

Hanover at Biglerville

Bermudian Springs at Littlestown

York County Tech at Delone Catholic

Fairfield at York Catholic

Non-League

Eastern York at Central (District 6)

Week 10

November 3

Division I

Central York at William Penn

Red Lion at Dallastown

New Oxford at Northeastern

South Western at Spring Grove

Division II

Dover at Susquehannock

Eastern York at York Suburban

Gettysburg at West York

Division III

Biglerville at Bermudian Springs

Delone Catholic at Hanover

Littlestown at Fairfield

Non-League

Columbia at Kennard-Dale

November 4

Division III

York Catholic at York County Tech, 1 p.m.